WIELKIE ZWYCIĘSTWO

Strona główna » WIELKIE ZWYCIĘSTWO

Reprezentacja naszej klasy musiała wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy. Konkurs odbywał się w formie gry miejskiej. Uczniowie poruszali się po mieście pieszo i komunikacją miejską odwiedzając punkty zaznaczone na mapie. W wyznaczonych miejscach wykonywali zadania: ułożenie kolegów w pozycji bocznej, skompletowanie apteczki, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy musieli również odnaleźć się w przygotowanej dla nich pozoracji, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące pierwszej pomocy oraz wykazać się umiejętnością zadbania o bezpieczeństwo swoje i innych w czasie potencjalnego wypadku samochodowego. Podczas gry nasi mali ratownicy w obecności opiekuna p. Marceliny Król i instruktora WOŚP p. Grzegorza wykonywali zadania w następujących miejscach Warszawy: PLAC DEFILAD, STACJA METRO CENTRUM, STUDI DD TVN, MUZEUM NARODOWE, MANUFAKTURA CUKIERKÓW, METRO ŚWIĘTOKRZYSKA, MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, TEATR STUDIO, WARSZAWA CENTRALNA.
Po ciężkich zmaganiach usłyszeliśmy werdykt, który spowodował łzy i radość - ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE !!! Zostaliśmy najlepszymi ratownikami w Polsce.
                Uczestnictwo w finale dostarczyło nam wielu wrażeń, wiedzy i nowych doświadczeń. Osiągając miejsce na podium otrzymaliśmy wiele wartościowych nagród: tablicę interaktywną, laptop, dwa kosze do koszykówki, oraz fantom LITTLE ANNE plus i  cztery fantomy MINI ANNE i tubę edukacyjną. Każdy reprezentant ratowniczy otrzymał pakiet prezentów: plecak, niezbędnik pierwszej pomocy, grę edukacyjną ,,Było sobie życie Pierwsza Pomoc", koszulkę, odblask, apteczkę, smycz, książkę i cukierki.
                Jesteśmy przekonani, że szkolenie dzieci w ramach Programu ,,Ratujmy i Uczymy Ratować" przyczyni się w przyszłości do uratowania choćby jednego ludzkiego życia. Będzie to wspaniałe podsumowanie tego co robimy dzisiaj, a zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie klasy III będą przekazywali innym.